Listopad 2008

Rozhodnutí..

30. listopadu 2008 v 16:15 | DeNNiShA! :) |  Dny mého života
Takže nakonec jsem Jennynku pořádně rozčesala... její srst je dlouhá přibližně 7 cm, takže se už těžce rozčesává, jinak jsem jí vystříhala bříško (jelikož se válí na zeni, tak by nebyla tak špinavá na bříšku, většinou to právě bříško odnese) takže má úplně hebrou srst...
pak jsem chytla nůžky na extra stříhání ofinky a ostříhala jsem jí to tak, že to nemá ani moc krátké.. ani ji to neleze do očí prostě _ideální_ no a teď na nás kkrásně vidí.. a my konečně vidíme její kouzelné oči.

NOVINKA: Ještě než jsem jí ostříhala ofinku jsem jí to zapla na sponečku a vyfotila ... moc jí to sluší a proto sem dám co nejdřív fotečky.

Noc beze snů

30. listopadu 2008 v 16:10 | DeNNiShA! :) |  Dny mého života
Včera v noci jsem měla tu čest spinkat s Jennynkou, nebo spíše ona semnou... nebylo mi zrovinka nejlíp a ona bublinka mě zahřívala takže se mi podařilo usnout :) alespoň něco..
Probudila jsem se před druhou hodinou... ranní a to zrovna bráška o pět minutek později přišel domů.. :) takže mi jí potom vzat a dal jí do hromádky polštářů... cca osmi :) a ona se zachumlala ale abych řekla to co se stalo veče když jsem se probudila...
Kouknu na Jennynku a ona leží na dešce, a ještě je ní i přikrytá. Chudáček se nehnula z místa a já jí ještě přikryla :) trčela jen hlavička.. zhluboka oddechovala teplem.. a začala mě lízat.. :)
je to takový můj střážný andílek.. strašně moc jsem si na ní zvykla a nikdy... nikdy bych o ní nechtěla přjít moe zlatííčko sladké.. udělám krok a ona ho udělá taky :) muáááh zbožňuju jíí! :)

Ještě k sobotě...

30. listopadu 2008 v 16:05 | DeNNiShA! :) |  Dny mého života
Stále mám podezření že je Jenny nemocná.. teda nachlazená.. čumášek má teplý a spinká.. takže vážně nevím co s ní může být.
Cesta do města:
Když jsme spolu šly, vypada teda úplně normálně.. ale z ničeho nic se zastavila.. zhluboka dýchala a nakonec jak jsem poznala podle žlutého flíčku na cestičce, udělalo se jí šoufl..
jsem z ní už tak trochu zoufala, ale snažím se jí pořádně rozdivočet... nedaří se...

Zábava: Koupání? Česání? Stříhání?

28. listopadu 2008 v 22:29 | DeNNiShA! :) |  Dny mého života
Co si z toho mám vybrat.. rozhodně se něčeho chytit musím a to už zítra.. že by koupel? Pořídila jsem si šámpón přesně pro tu moi dupku, takže bych ho mohla vyskoušet.. jestli bude o něco lepší a jestli bude hezčeji vonět... takže vážně nevím.. další volba... hmm.. česání? možná, ale zároveň jen v připadě že jí neostříhám.. ale když jí nebudu stříhat.. tak chudáček už teď nic nevidí.. takže rozhodnuto...
ne vážně nevím.. rozhodnu zítra .)

Pauza

28. listopadu 2008 v 22:24 | DeNNiShA! :)
Dávám si pauzu, nehledám... nekoukám jen přemýšlím.. již nechci své příšerky dát pryč ty moe zlatíčka to tuší... a začínají být až moooc roztomilí.. takže nic se konat nebude.. protest ani miniprotest ani nic podobného s testem... :D takže ani žádný testosterony...

Ten vzduch.. ta krása..

28. listopadu 2008 v 22:20 | DeNNiShA! :) |  Dny mého života
Ooo.. dnes se stal zázrak.. asi po dlouhé době byla Jenny šťastná.. zase si hrála.. dokonce i normálně jedla ..KONEČNĚ.. chudinka už mi naháněla strach.. ale pořád se ještě třese.. boblínek můj malýý! Mno, ale abych napsala to co sem chtěla.. :)
Asi okolo šesté hodiny jsem napštívila známy zdroj potravy _Penny_ (píše se se dvěma enky nebo ne?) Mno.. zašla si na caffe, které mimochodem je upo _best_.. příjdu domů,.. Jennifer celá natěšená ve svém IN kabátku.. s vodítkem a mašličkou připnutou na hlavince.. ani nevím kdo jí tak připravil a vyfrajeřil.. ale jak jinak než vyběhla na chodbu a rozhodně nemínila jít domů. Vzala jsem vodítko... a hupla do výtahu. Hned co jsem otevřela vchodové dveře (vrata :D) tak vyběhla a utíkala... takže jsem si zaběhala od baráku .. kolečko kolem školy a domů.. ani jednou se nezastavila takže mě pěkně utahala.. a to tím že vždy běží rychle.. počká až jí doběhnu... když jí předbíhám tak najednou zrychlí 2x tolik co předtím a zase spomalí a čeká až jí předběhnu, no nakonec běžela už bezohledu na mě.. takže jsem musela zrychlovat místo toho aby ona zpomalovala :) ... a myslím... že jí muselo važně pořádně hrabnout.... možná tím vzduchem.. nebo tou nenasytnou krásou...

Ponaučení: žádné není .) ona už se nezměni...

Česání, hurá? Nebo taky ne..

23. listopadu 2008 v 20:29 | DeNNiShA! :) |  Dny mého života
Dneska jsem tu naši malou konečně lapla a jelikož má srst velice dlouhou, takže jsem se hned dala do česání. Zjistila jsem že jsem nakonec udělala dobře. Vyšesala jsem jí dost tak chloupků a potom měla dost zamotanou srst. Kňukala a vzpírala se, ale já jsem se nedala a tak jsme spolu soupeřily. V česání jsem vyhrála, ale když došlo na stříhání kolem očíček.. jelikož tam jí srst už zasahovala do očí.. to jsem spíše prohrála jedno očko jsem jí ostřihala, ale to druhé ani náhodou. Pořád hlavičku dávala k mému tělu a tiskla jí tam abych nic nemohla dělat.. a taky že jsem nemohla. Takže jsem to nešikovně a ne dost pořádně ostříhala,, a nakonec jsem jí dala kostičku a pročištění zoubků.. koupila jsem balíček těchto kostiček právě v Praze, a ona si pochvaluje. Kostičky jí chutnají a já jsem ráda :) nakonec byla spokojená a usnula mi na klíně... teda až po té kostičce.. to jsem si jí udobřila :)

Spinkáme a knučíme?!

23. listopadu 2008 v 20:23 | DeNNiShA! :) |  Dny mého života
Dneska jsem zjistila něco, co mě velice zarazilo. Jenny je nachlazená, bobeček stále kňučí... polehává a vyhledává teplo.. pšiká a podobně. Dokonce si lehla pod světlo.. máme malou lampičku, která šíleně hřeje.. až hrůza a ona se pod ní stále tlačí.. teď mi leží na klíně a oddechuje.. stále se olizuje.. je mi jí strašně moc líto a nevím jak jí pomoci :( Snad to vyleží.. alespň doufám, že s ní nikam jet nebudem a že jí to hned přejde.

První sníh..

22. listopadu 2008 v 22:48 | DeNNiShA! :) |  Dny mého života
Tak a je to tady.. je sobota.. jsem doma z Prahy, stále ještě mírně unavená (bohužel), ráno se probudím a je mírný povlak snížku.. takže honem oblíkám Jenny do senza kabátku, který jsme jí pořídili společně s pláštěnkou, a který se hezky vyjímá v její zbírce pletených svetrů... takže když byla oblečená ještě navlíkla jsem jí obojek.. zapla vodítko a šup do výtahu.. dolů osm pater a hopinky do sněhu.. hned co doskočila na zem... začala divočet.. všechno čuchala.. vyválela se... poskákala sníh.. a pořád byla splašená.. myslím že z toho že 3 dny nebyla venku.. a taky z toho že je sníh.. :) vždy jí rozdivočel.. a dnes až příliž.. bohužel jsem byla za 20 minut už promrzlá, jelikož jsem se moc neoblíkla a musela jsem domů.. jí se však ani trochu nechtělo.. hezky trucovala :), ale nakonec jsem si všimla že se celá třese.. a vzala jsme jí do naručí.. zahřívala honem ťapičky, protože je měla celé promrzlé.. (jo, budem jí muzet naučit na botičky, které jsme jí koupily a v kterých nechce tolik chodit) :)

Konečně spolu!!

22. listopadu 2008 v 22:41 | DeNNiShA! :) |  Dny mého života
Ze školičkou jsme jeli do Prahy.. na celé 3 dny, takže byla Jennynka ponechaná osudu a v rukou dvou mužů. Samozřejmě jsem je poučila o tom, jak často jí dát a kolik jí dát granulek... (kolik lopatek, ne kusů :D), apod. Ale nikdo s ní nezašel ven a to ani když na sněžilo. Ona má šíleně ráda sníh.. a oni jí nechali doma... :) takže když jsem přišla konečně z vletu domů.. odemkla jsem dveře a skočila na mě... :) točila se kolem mě.. koulela se po zemi.. :) olizovala mě, kousala do mého ouška (což dělá tehdy, když je úplně šťastná.. a spokojená) celých 10 minut jí nešlo uklidnit, vaváděla.. strašně moc :) nešlo jí ani pohladit, až teda po takových 15ti minutách se klidnila, přemístily jsme se do obyváčku a tam jsem jí konečně začla ... mohla začít hladit.. :) klidně seděla.. potom po dalších 10ti minutách seskočila.. já se nestačila ani napít a už mi přinesla hračku :) začaly jsme si hrát a když jsme skončily šla jsem do pokoje... a ona mě každé 2 minuty přišla zkontrolovat a nakonec.. mi usla na klíně :) a někdy kolem jedenácté večer jsme spolu spinkaly až do dvou.... kdy se brácha vrátil domů :)

Ke kontejneru a zpátky!!

8. listopadu 2008 v 19:57 | DeNNiShA! :) |  Dny mého života
Dneska jsem měla jíti z kámoškou ven, ale nakonec z toho nic nebylo.. ale už jsem si zvykla, většinou to tak dopadne, takže Jenny hezky zůstala doma. Vzala bych jí na procházku, ale přece jen se mi samotné s psíkem nechtělo. Nakonec mi taťka dal velice težký úkol. Podal mi koš a řek: vyhoď a zpět, ještě musíš naškrábat brambory. Takže jsem teda šla.. vzala Jenny aby se alespoń vyvětrala, obešly jsme asi 4 ulice a nakonec mě dotáhla až ke kámošce, kterou bohužel nikdo nemá rád jen já mám slitování :D ale tak jsem se tam nakonec stavily, celkem dobře jsme si popovídaly... vážně dlouho.. :) nakonec mě Jennynka začala prosit, abychom už šly a tak jsme se vydaly zpět domů. Když jsem přišla :) přivedla jsem domů návštěvu, která tu zajím teda ještě je. No, ale když sem teda přisla domů, táta na mě hukl, kde jsem. Což jsem řekla, že teda s košem sem byla a on na mě nechápavě zíral. Hodinu? zeptal se a já přikývla a řekla. Nemohla jsem najít tu zprávnou popelnici pro naše odpadky. Odkráčela jsem však s tím že musím ještě naškrábat brambory. Což mě vůbec neštvalo. Ale přeci jen zase Jenny vyšla z toho líp. Ona mě zavede upo daleko a pak to schytám já. No, ale kdo by to pro takového drobečka neudělal?

Yorka nebo Čivavku?

7. listopadu 2008 v 18:03 | DeNNiShA! :)
Když tak koukám na všechny ty inzeráty? Chci opravdu druhého pejska Yorka nebo Čivavu? Čivava.. je to plemeno taky moc krásné. :) Teda, fakt úžasné. Rozhodně se mi líbí čivava dlouhosrstá. Je krásná, ale teď me tak napadlo, že vlastně kupujeme pro Jenny takoví granulky přesně určené pro to plemeno. Takže nevím nevím, jestli by bylo rozumné mit čivavu. Rozhodně se mi víc líbí York. :) No, a co vám? které z těch dvou plemen se vám líbí?

Cenka 0.02

7. listopadu 2008 v 17:55 | Deníí |  Ceny
Tak tohle jsem dostala za hlásnutí do jedné soutěže. Byla jsem odměněna a je to fákt hezkej obrázek. Holkám moc děkuji! :)


V zápalu

7. listopadu 2008 v 17:31 | DeNNiShA! :)
Kdo by si myslel, že já jednou budu chtít druhýho psíka? Já teda rozhodně ne, ale je pravda, že se mi to vždycky líbilo.
Dneska jsem si řekla, že nebudu koukat na inzeráty, tak jak jsem to dělala doposud a že to zkrátka omezím. Alespoň do doby než se zbavím pár zvířátek (Dvou pískomilů, které jsem doposud milovala, NEŽ se začali požírat navzájem, fakt hrůza). Doma máme právě ty dva piskomily, kočku a fenku. No a ti pískomilové mi příjdou už fakt mooc hrozní. Jsou až moc drsní.. oproti kočce a psovi. No, ale to co jsem si řekla, že se nebudu dívát na inzeráty pokud nebudu toho pejska moci mít. Je fuč.
Znovu koukám na všelijaké ty inzeráta a vlastně ani nevím proč. Prostě mě na tom něco baví. Možná to, že si říkám, že jednou bude jeden z těch pejsků patřit k Jenny a budu ho moci vychovat. I když to je velmi zkreslená realita.. daleká a velice křehká.

Není všemu konec

6. listopadu 2008 v 15:27 | DeNNiShA! :)
Pořád přemýšlím proč chci toho pejska... teda to vím, ale přemýšlím nad tím jak přemluvit taťku, aby mi ho dovolil. Možná, že bych ho mohla nakonec nějak přemluvit nebo ho přesvětčit, že to nebude znamenat nic zlého.

Každopádně to nevzdávám. Hledám hlavně na avizo.cz, hyprinzerce.cz apod. Koukám jaké psíky jsou zrovna k mání, a rozhodně toho nenechám dokuď nebudu mít už žádnou naději. :) Teď mám.. i když možná minimální, pořád je to naděje mno né?? :)

Konečně venku

6. listopadu 2008 v 15:16 | DeNNiShA! :) |  Dny mého života
Tento týden jsem doma, nechodím do školy, a proto nemůžu jít ani s Jennynkou ven. Dnes jsem však šla do doktorky, takže jsem jí vytáhla na takovou menší procházku. Hned co jsme vyšly ven se rozběhla a málem mi vodítko z ručky vytrhla. Byla strašně ráda. Po celých 4-5ti dnech byla konečně venku. Vše očuchala a teď doma spokojeně odfukuje na mém klíně :) Nic úžasnějšího nemůže být než můj psík. Jinak jsem taky dneska si s ní pohrála. Zmuchlala jsem pet láhev a ona se jí nedokázala nabažit, takže jsem si teda pěkně dlouho zahráli. Bohužel to byla pet láhev od minerálky a nakonec jsem jí musela schovat, neboť jí celkem rozkousala. Nicméně teď krásně spí, tak jen doufám že jí to vydří a večer teda že nebude blbnout, jak má ve zvyku.

Proč chci 2 fenečku..

5. listopadu 2008 v 22:39 | DeNNiShA! :)
Proč? Tak určitě to není protože bych neměla ráda Jenny, nebo taky ne protože už mě nebaví, ale chci jí proto, aby se mi splnil takový můj sen. Nejde jen o sen, ale o to, že by Jenny měla vlastně takovou kamarádku. Má sice kočičku, ale ta s ní nebude chodit na procházku, nebude si sní hrát. Strašně moc mě baví se o Jenny starat. Rozčesávat jí srst, stříhat.. koupat, čistit zoubky.. :) toho je tolik.. třeba i hrát si s ní je zábava. A s dvěma pejskama, by to bylo úžasné.. koupat dva... chodis s dvěma.. vychovávat.. apod. :) Prostě by to bylo úplně super mít toho druhýho pejska, ale bohužel.. doma s toho nejsou tak nadšení jako já. Někdy si říkám proč se nedívají na to, že mi to udělá radost, a proč prostě nepřekousnou moje chybičky nebo to co to přinese. Určo by to byla moje radost, ale potom si taky říkám, že člověk nemůže mít všechno. A vlastně, že oni se koukají na to s rozumem.. jenže! mě ten jejich rozum moc nesedí. A moc si ho pořád přeju, tak vás chci poprosit, aby jste mi drželi palečky :)

Tak to je Jenny..

5. listopadu 2008 v 21:45 | DeNNiShA! :) |  Informace
Jenny je bez PP, po rodičích s PP.

Celé jméno: Jennifer Pauline Labajová
Jméno: Jenny, Jennyn, Jennifer, apod.
Narozená: 24.06.2007
Barva: tříslová s modrou
Výška: 19 cm.
Délka zad: 24 cm.
Obvod krku: 18 cm.
Obvod hrudníku: 28 cm.
Váha: 1,6kg

Má kupirovaný ocásek. Taková malá zajímavustka je, že jí na konci ocásku roste černý pramínek srsti. Pokud máte zájem dala jsem již pár fotek do Galerie. Tak si naši slečinku prohlédněte. Momentálně je jich tam docela málo, ale určo přidám nebo nafotím.
Obvod krku, hrudníku a délka zad je většinou potřebná u kupování oblečku, proto jsem je zde napsala. Je strašně drobňoučka :)

Slečna Jennynka

5. listopadu 2008 v 19:22 | DeNNiShA! :) |  Informace
Jennynka je krásná slečna. Má něco přes rok a je šíleně aktivní. Dalo by se říct hyperaktivní, se vším si chce hrát a taky že hraje. Moc povelů neumí, neboť páničkové jsou líní a Jenny moc tvrhohlavá. Poslouchá jen mě. Ke mně, sedni, zůstaň, jdeme.... ale jinak na ostatní kašle! :) Má svůj takový rituál se otočit 5x před spaním... v pelíšku už dávno nespí, raději na klín od svého páníčka.. do postílky jí nikdo nepouští (a jak bych ráda), prostě nesmí a hotovo. Pelíšek se jí udělá každý večer z polštářků na našem zbrusu novém gaučíku.. a řekne se _jdeme spát_ na což se 5x otočí, lehne si a sleduje jak se chystáme ke spánku. Pokaždé zkontrolujeme zda je či není něco na stole a když není.. jde se spát, a když něco zůstane na stolku, poznáme to ráno, avšak rozkousané :D či nejméně ožužlané. Pokaždé nás ráno vítá a nejen ráno, ale kdykoliv přijdeme domů. Svoje granulky si hlídá a ani kočičce je nedá, avšak jí klidně ujídá pokaždé, když nedáváme bacha. Je to prostě taková naše myšička, kterou všichni máme rádi i přesto, že někdy zlobí. Má přes 20 hraček, takže si většinou hrajeme hnes s 5, někdy dokonce s více hračkama. Prostě se neumí rozhodnout co dřív. :) No každopádně miluje balonky, pískací kostičku, pískací kuře, odbíjecí baĺónek, špuntek od láhve, pomačkanou láhev, přetahovadlo (stačí jí i kousek hadříku či ručník) a plno dalších hraček, ať už kupovaných nebo těch co si doma sama najde. Jako pamlsek má nejraději piškotek Opavia nebo mini kostičky (cca 1cm) neboť ty větši dobroty si schovává a kdykoli si sedneme poblíž její schovky začne vrčet. Takže když je to větší musíme to nalámat. Nebo spíše musím to nalámat. Prý jsem si jí tak naučila tak to mám no... ale mě to rozhodně nevadí. Má ráda celkem i běhání po bytě, ať už s páníčky či s kamarádem Dafim (kočičkou), má ráda dlouhé procházky, někdy procházky kdy se rozhodně nechodí, ale spíše pořád běhá. Ven je naučená na 15:00 a 19:30, kdy je celkově spokojená, ale doma má ještě noviny, které jí slouží jako toaleta. (Já vím, já vím... jsem to ale páníček) Nicméně pomalounku si na časový rozvrh na venčení zvyká, takže zas taková hrůza to není. Rozhodně je vychovaná a nešikanuje nás, jak to má toto plemeno někdy ve zvyku. Myslím, že potřebné informace o naší Jennynce tady jsou. Rozhodně sem budu přidávat další a další. V rubrice Deníček se taky někdy najde nějaké vzrůšo z prožitého dne, například když se něco zajímavého přihodí.