Listopad 2009

Photos [0.89]

28. listopadu 2009 v 17:33 | Deníí |  Příroda
Přes sklo autobusu + černé tečky (obrázkové) určitě je znáte.
Cesta z Jablunkova do Havířova.
Foto: Canon EOS 450D


Život za lásku 12/

27. listopadu 2009 v 21:27 | Deníí |  Život za lásku

12/

Hned ráno po probuzení jsem zavolala Jamesovi, samozřejmě to zvedl a bohužel si myslel, že jsem Lily ,,Ahoj broučku, nic neříkej, jen chceš říct , že ti chybím viď, ale chlapákovi taky chybíš." vtom jsem se rozesmála a on zřejmě pochopil, že to Lily není. Nešlo přestat, slovo chlapák, prostě nešlo. Smála jsem se dál a on nějak zjistil, že to jsem já. ,,Mack, nikomu to neříkej." ,,Dobře. Hele chtěla jsem se jen zeptat, jak se má Sebastián?" ,,No, má se dobře, chceš ho k telefonu?" začal hned křičet jeho jméno. ,,Néé," bože nedávej ho k telefonu řekla jsem si pro sebe. ,,Dobře, stejně tu není má se však celkem dobře." a já si oddechla. Asi další, no skoro hodinu jsem se vyptávala na Seba a pak to vzdala. ,,Lily tě pozdravuje, čau." zavěsila jsem a potom vlastně skoro celý den jsem mu volala. Avšak když to zvednul, nemohla jsem prostě ani jediný slovo říct. Zkoušela jsem to celý den, teda až do oběda kdy mě Nick navštívil. ,,Ahoj zlato, jak to že jsi tady nahoře?

Život za lásku 10/

21. listopadu 2009 v 15:08 | Deníí |  Život za lásku

10/

,,Ne." ,,Jasně, že to nebyl Petr ani James. Petr za tebou byl už osobně a Jamese jeho by to nezajímalo. Nemyslíš?" řekla ještě celá napjatá do našeho rozhovoru Lily. Mezi tím nám Nick přinesl tácy a přisedl si k nám. Mrkla jsem na Lily, aby zkontrolovala Seba jak se tváří, že si Nick sedá vedle mě a to dost blízko. Dokonce si položil ruku kolem mých ramen. Nevím proč to udělal, ale Lily ho asi zasvětila do plánu, vyslídit jestli je to Sebastián... Takže jsem neměla nic proti a začala se znovu věnovat Rumusovi. Ten mezi tím trochu zrudl a dokonce se i začal potit. ,,Tak kdo by to mohl být..." a Lily pokračovala.. ,,Kdo se nám to zajímá?" Nato jsem nechala Lily, ať si s Rumusem povídá a já se dala do řeči s Nickem. Musela jsem do sebe hodit pár kousku jídla. Byla jsem šíleně hladová. Dokonce jsem zkusila kousek masa, a jelikož byl přímo výborný napíchla jsem na vidličku kousíček masa a nabídla ho Nickovi, ten neměl nic proti a najednou jsem ho krmila ani jsem si toho nebyla vědoma a přidala se do debaty s Lily a Rumusem. Lily na mě chvíli civěla a pak mě kopla, ať se vzpamatuju, potom mi teprve došlo, co dělám, honem jsem to zamluvila a kecla jsem něco jako: ,,Už dost nebo mi to sníš a já mám vážně hlad." přičemž jsem si projela břicho, že je to fakt dobrý a Lily a šíleně smála. Když už bylo po jídle všichni ještě zůstali, a když Nick odnášel tácy začal jsem pokračovat. ,,Tak co Rumusi? Kdopak to byl?" cítila jsem se trochu provinile za to, že jsem krmila Nick, a když jsem nad tím zauvažovala, vlastně jsem ho nahradila Sebastiánem, skoro vždy jsem ho krmila, a proto jsem to asi i teď nevědomky dělala, i když s jiným. ,,Sebastián?" .. Rumus najednou zmlkl a já pomalu vstával, už byl skoro u stolu jejich bandy, když v tom se otočil a pokýval hlavou. Lili se hned ozvala.

Život za lásku 11/

21. listopadu 2009 v 15:08 | Deníí |  Život za lásku

11/

,,Tohle není normální.." zvolala Lily a pak se odmlčela. Právě jsme ležely na lehátku, tak jak to dělá každý obyvatel tohoto místa. Ležely jsme na slunci a jen tak jsme koukaly do blba. ,,To jo." cekla jsem a jen tak jsem listovala časopisem. Mým oblíbeným, kdežto teď mně na něm nic nebavilo, a to dokonce vždy čtu celý obsah. Spíše hltám,. Už jsme tu pár dnů a vůbec nic nás tu nebaví, před odjezdem tady jsme si řekly, že budeme jiné, ale nakonec jsme si našly lehátka a nic jiného nás nebaví. V pokoji je děsné vedro, a dokonce i příroda tu žádná není. Není kde chodit. Sauna v takovém vedru nepřipadá v úvahu. Koupelny jsou fakt boží, tam asi trávíme většinu času, je tam chládek a taky voda skvěle ochladí. Někdy tam trávíme i 6 hodin. Za těch pár dní jsme nějak umlkly a vůbec si spolu nepovídáme. Co jsme měly rády, nás nezajímá anebo to tady ani není. Třeba ta úžasná pohovka. Ta tady teda opravdu není a to je to nejhorší. Je tady jen moderní a hlavně tvrdý bídák, kdežto tam? Nová, moderní a pohodlná! ,,Na co myslíš?" ozvala se Lily se stejným tónem, stejnou otázkou jako už pár dnů. ,,Divím se, že se vůbec zajímáš." jí celkem hezky dlouhou chvíli trvalo, než odpověděla. ,,No tak? Zajímá tě to vůbec?" posadila jsem se na lehátko. Koukla jsem směrem, kam kouká ona a mávla Nickovi. Ten se usmál a mrkl.

Příběh Emily

20. listopadu 2009 v 20:54 | Deníí |  Příběhy
Pomalu se začala zvedat ze studené země, na které seděla už delší chvíli. Dívala se snad nekonečně dlouho na řeku a nebe. Neviděla jediný mráček. Cítila chlad a studený vítr. Nesnažila si zahrát ruce, bylo jí to jedno. Nevěděla co dělat. Její myšlenky utíkaly jiným směrem. Skoro ani nevnímala okolí, byla ukrytá ve své mysli.
Ucítila studenou kapku na své ruce. Nevšímavě si jí utřela. Až po pár kapkách, které nestíhala utírat, si uvědomila, že se rozpršelo. Konečně se pořádně napřímila a podívala se kolem sebe. Nebe již nebylo bez mráčků, ale naopak se objevily, mraky tmavé a bez soucitu. Rozhlídla se, hledajíc úkryt.

Život za lásku 9/

20. listopadu 2009 v 20:13 | Deníí |  Život za lásku

9/

,,Lalalííí lalíí lalaláá." "Lily, nech mě spát." Řekla jsem ospale, ale ona pokoj nedala a pobrukovala si dál. Po chvilce toho nechala a já si řekla, že by to vzdala, ale potom semnou začala třást. ,,Mack vstávej a marš dolů. Hele, za pár hodin odjíždíme. Mazej se zkulturnit." ,,Tak jo, vezmu ti deku." ,,Ne, fuj ty si hnusná víš jaká je mi teď zima? To ti nedaruju." Vyšvihla jsem se z postele a hodila po ní polštář. ,,Ne ne, jen tak ti to neprojde." a už na mě letěl zpátky. ,,To se dělá? Tak tohle je ta hodná Lily? Já bych neřekla.." vzala jsem si osušku, zubní pastu, mýdlo, šampón, tyčinky do uší.. hodila to do tašky, ve dveřích jsem po ní hodila polštářem a než se stačila vzpamatovat byla jsem pryč. Slyšela jsem jen dopadnout polštář na dveře a křičící Lily "Jen počkej! Přijdu za tebou!" Pomalu a lehce jsem sestupovala ze schodů dolů, abych nevyrušila ještě spící ospalce, kteří měli to štěstí ještě dospávat. Zamířila jsem hned do sprch, a když jsem si rozložila věci na lavičku došlo mi, že jsem si nevzala kartáček. Nechala jsem své věci na místě a rozhodla se, že si pro něj zajdu a popoženu Lily. Vyšla jsem z koupelny a střetla se se Sebastiánem. Pohledla jsem na něj a v tentýž okamžiku jsem přidala do kroku. Najednou mně ale zastavila jeho ruka, která mě uchytila a já jsem se mu po celém týdnu koukla pořádně do oči. Neviděla jsem žádnou jiskřičku mívající v očích, viděla jsem jen velký smutek. Jeho oči mně deprimovaly. Jako bych pohlédla na člověka, kterému bylo ubližováno, který ztratil smysl žít.

Photos [0.88]

16. listopadu 2009 v 19:34 | Deníí |  Lidé
14. listopadu 2009, Havířov
Foto: Canon EOS 450D


Photos [0.87]

13. listopadu 2009 v 18:25 | Deníí |  Příroda
Jako malované..
25.07 2009, Praha
Foto: Canon EOS 450D


Photos [0.86]

13. listopadu 2009 v 12:25 | Deníí |  Ostatní
Něčí, nošené ..
Foto: Canon EOS 450D

Photos [0.85]

11. listopadu 2009 v 19:23 | Deníí |  Ostatní
Oči tajemné, ty záhadné..
Foto: Canon EOS 450D

Život za lásku 8/

10. listopadu 2009 v 10:40 | Deníí |  Život za lásku

8/

,,Panebože!" vyštěkla jsem do pokoje a pomalu vstávala z postele, pořád ještě se zavřenýma očima jsem seděla a nadávala na cvoky, co mi pustili hymnu přímo o ucha. ,,Vy tupci, co to děláte?! Jste normální?" a se zavřenýma očima jsem začala šmátrat po pokoji. ,,Tak kdo to byl?" pořád jsem nemohla otevřít oči, byla jsem moc unavená a neměla jsem ani ponětí kolik je hodin, ale věděla jsem, že je snad půlnoc. Teda aspoň mě to tak přišlo, neboť jsem byla vážně k smrti utahaná. ,,No táák! Kdo to byl? Přiznej se, srabe!" znovu jsem vykřikla a pomalu si projímala oči. Někde něco zašustělo a znovu se ozvala rána do mého ucha. Bylo to, jako bychom stáli přímo u zvonu, když odbíjí. ,,Panebože! Za co mě trestáš neznámy?" pomalu jsem otevírala oči. ,,Znovu už ten zvuk nevydržím!!!" ,,Co po mě chceš?" otevřela jsem sice oči, ale pořád viděla jen tmu. Snažila jsem se najít postel, ale nedařilo se mi to. Po chvíli jsem něco našla a usadila se. Ten zvuk byl příšerný a neznámý ho znovu pustil. Otevřela jsem oči naplno a zakřičela ,,Tak kde jsi? Nebo vás je víc? Mám otevřené oči, ale i tak vidím jen tmu!".. už jsem se smiřovala s tím že ten zvuk je s nad ze záhrobí, že mně někdo unesl, a dal mi něco do čaje abych spala.

Photos [0.84]

7. listopadu 2009 v 16:27 | Deníí |  Ostatní


Photos [0.83]

6. listopadu 2009 v 19:50 | Deníí |  Lidé
I skrytá krása jde vidět.
Trvalo mi to dlouho, ale nakonec se mi podařilo zvýraznit oči a rty .)


Život za lásku 7/

6. listopadu 2009 v 19:34 | Deníí |  Život za lásku

7/

S radostí jsem vyskočila z postele a vůbec nezaječela bolestí. Nic mě nebolelo a nožka byla zdravá. Vyskočila jsem na Lilianinu postel a začala jí probouzet. ,,No tááák! Lily, vstávej. Je krásný den! Co tak se po snídani zajít vykoupat do toho úžasného jezera?" ,,Tak vstaneš? Je akorát čas na snídani!" Pořád nic, jen spala a spala. ,,Dnes mě neprobudí vůbec nic." řekla ospale a přetočila se na druhý bok. ,,Tak jak chceš, no ale já se jdu okoupat a pak se sejdeme u snídaně! Ne abys přišla pozdě!" vzala jsem si všechny sví věci. Vzala krásný ručník a taky nový voňavý mýdlo od Lily. A už jsem si to mířila do sprchy. Osprchovala jsem se celkem rychle, a jak jsem zjistila, Lily na mě už s tácy čekala. ,,Hele dobrá snídaně viď?" vyhrkla na mě a já viděla jen rohlík s medem. ,,No jo když nejsou dospěláci tady tak se ztratí i ta slanina." v tom se rozesmála a my se dali do jídla. ,,Nicku? Mohl by jsi se zajit podívat po syrečku?" hodila nevinou tvářičku, na kterou nikdo nikdy nedokázal odolat a přesně udělal co chtěla. ,,Jasně, hned jsem tu." a mizel do kuchyňky. ,,Je fajn, že jóó." povídala Lily s trochou růžovoučkého odstínu na tváři. Jen jsem pokývala hlavou a dál myslela na Siriuse, teda na Sebastiána. Vůbec jsem nechápala proč je na mě naštvaný. Věděla jsem, že kvůli nějaké otázce, ale nemohla jsem vůbec přijít na to, co se mě ptal. ,,Mack, jsi přítomná?" ozvala se Lili a já se ještě pořád prohrabávala jídlem. ,,Skočím si do sprch a potom si zajdeme třeba k jezeru. " dívala jsem se na Lily jdoucí okolo stolu u kluků. Vypadalo to jako by se chtěla zastavit a něco říct, ale když jsem se podívala pozorněji.